Thajská reflexní ploska nohy

Jak napovídá název, tato metoda pochází z Thajska, je to masáž reflexních bodů nohou, zejména chodidel.

Na nohách je "mapa" celého těla, každý orgán nebo část těla se vztahuje k přesnému bodu chodidla.

Pokud některá část těla není v rovnováze, je její reflexní bod velmi citlivý na dotyk. Někdy lze dokonce v okolí reflexního bodu nahmatat malá zrnka. Tato zrnka jsou údajně nahromaděné odpadní látky, které ztuhly do podoby krystalků vápníku nebo kyseliny močové. Masér jemnými dotyky stimuluje citlivý bod, čímž napomůže uvolnit a odbourat nahromaděné škodliviny a obnovit proudění energie touto oblastí.

Reflexologie je terapie, která vychází z předpokladu, že tělo, mysl a duch, jsou vzájemně propojeny celou řadou vztahů a vazeb. Má za cíl vrátit celému tělu rovnováhu. Vše, co se vám přihodí, ovlivní všechny úrovně vaší bytosti, ať už si to uvědomíte či nikoli. Když se cítíte pod tlakem nebo vystaveni stresu, bude to mít negativní dopad na vaše tělo, protože svalstvo zůstane napjaté a ztuhlé, krevní a lymfatický oběh omezený a nervové funkce snížené.

I když se při reflexologii stimulují body pouze na nohách a chodidlech, ovlivňují během ošetření celé tělo, a to, jak uvnitř, tak i zevně.

A jak masáž probíhá prakticky?

Masáž probíhá nejprve na sucho,po té se v masáži pokračuje masážním krémem, v další fázi se používá speciální dřevěný kolíček, kterým se provede nejen masáž, ale i "namačkání" reflexních bodů na plosce nohy, dále se masíruje opět masážním krémem nejen chodidlo, ale už i lýtková část až ke koleni a provede se zábal do ručníku a pokračuje se masáží na sucho přes ručník a končíme menším cvičením.

Samozřejmostí je hygiena dolních končetin!!!

Pokud máte plísňové onemocnění chodidel, masér má právo vás odmítnout.

Celá masáž trvá cca 50 minut